Všichni to známe. Denně se na nás valí ze všech médií hromady informací o špatných návycích, sedavém zaměstnání a nedostatku pohybu. Pojďme si společně probrat, jak to ve skutečnosti je a jestli je pohyb skutečně tak potřebný.

Hýbejte se kdykoliv

Ne vždy je možné si dopoledne jít zacvičit. Jsme nuceni trávit mnoho času v zaměstnání a co je nejhorší, že ve většině případů je to sedavé zaměstnání. Lze proti tomu snadno bojovat. Vstávejte a hýbejte se v práci kdykoliv je to možné a vytvořte si tak pozitivní návyk.

Jste-li v situaci, kdy máte času dostatek, tak o to lépe. Udělejte pro své tělo dobrý skutek a věnujte mu pravidelný blok cvičení ve vašem dni. Brzy tak dojdete k závěru, že se do pohybu nemusíte nutit, ale těšíte se na něj.

Hezké tělo, čistá hlava

Cvičení a další pohybové aktivity prospívají tělu i mysli. Je skvělé, jak tělo dokáže pracovat. V momentě, kdy se věnujete pohybu a namáháte svaly, dochází k vyplavování endorfinů, hormonu štěstí. Vyčistí se vám myšlenky a zlepší nálada. S tím je spojené také to, že pro svoji obnovu spotřebují procvičené svaly více energie. Ano té energie, která by jinak měla šanci proměnit se v tuk.

Dostatek pohybu vám pomůže s bolavými zády. Příčinou těchto problémů jsou často právě ochablé svaly a s tím spojené špatné držení těla. Cvičením na záda a častým vstáváním ze židle podpoříte nejen svaly, ale také páteř, která bývá častým zdrojem problémů. Také kyčelní klouby trpí, když se nehýbete. A v neposlední řadě je to srdce a kardiovaskulární soustava, kdo vás drží při životě. A svému srdci děláte díky cvičení velkou službu.

Pozitivních aspektů spojených s pohybem je vážně mnoho. My jsme si v tomto článku shrnuli ty nejdůležitější.

Stejně tak je mnoho těch negativních, které se dříve, či později projeví, pokud vás aktivní život bude míjet.

Informace o příspěvku
Žijte aktivně
Název
Žijte aktivně
Popis
Pozitivních aspektů spojených s pohybem je vážně mnoho. My jsme si v tomto článku shrneme ty nejdůležitější. Stejně tak je mnoho těch negativních, které se dříve, či později projeví, pokud vás aktivní život bude míjet.
Autor
Vydavatel
Healthlife.cz
Logo

Napsat komentář