V jednom z našich článku jsme si povídali o masážním pěnovém válci, který uvolní svaly před cvičením, ale je také vhodný k regeneraci po tréninku nebo jako rehabilitační pomůcka.Tentokrát se zaměříme na jeho kolegu, masážní pěnový míček, který je speciálně vyvinutý k promasírování mimořádně bolestivých míst. Pojďme se podívat, s čím vším vám tato fitness pomůcka, kterou v klidu strčíte do kabelky nebo batohu, pomůže.

Jak zvolit tu pravou masážní pomůcku

Masážních pomůcek nabízíme v našem e-shopu celou řadu. Jak si ale vyberete tu správnou právě pro vás? Pokud si před posilováním chcete protáhnout a prokrvit svaly sáhněte po masážním pěnovém válci. Větší válce vám promasírují širší svalovou plochu, například záda, středně velké jsou vhodné pro lýtka, holeně a bicepsy a ty nejmenší využijete na chodidla a dlaně. Pokud cítíte v určitém bodě vašich svalů bolest, přizvěte na pomoc také masážní míček. Narozdíl od pěnových válců je vhodný pro bodovou masáž míst, ke kterým se masážní válec kvůli jeho velké styčné ploše nedostane. Jeho pravidelné používání přináší úlevu od pocitu napětí a zlepšuje celkovou mobilitu.

Výhody masážního míčku

Díky své velikosti je výborným pomocníkem pro kompresi v oblastech kyčlí, hýžďových svalů a zadních stehenních svalů. Při masáži ramen můžete využít vlastní hmotnost, tlačit tělem do země a zacílit tak na prsní svaly, zadní deltové svaly a také na široký sval zádový.

Z čeho je masážní míček vyrobený

Stejně jako ostatní produkty Trigger Point je i masážní míček složený z různých vrstev pěny, které jsou stlačeny a slepeny dohromady. Ve chvíli, kdy se míček při rollingu otáčí, pomáhají různé pěnové vrstvy stimulovat krevní oběh a proudění tekutin v těle.

Pro všechny cviky, které provádíte s masážním válcem, můžete použít i masážní míček. Navíc si ale řekneme další 3 tipy, jak tento míček využít.

Druhy masážních míčků Trigger Point

Masážní míčky nic neváží a bez problémů je schováte do kabelky nebo batohu. Mohou tak pro vás být pomocníky na cestách, doma i v kanceláři.

Zobrazit masážní pomůcky

Cviky s masážním míčkem

Masážní míček je úžasným pomocníkem při automasáži. Cviky můžete dělat v libovolném pořadí, nebo si můžete vybrat jen ty, které vám pomůžou s uvolněním části těla, která vás trápí.

Masáž krku

Cítíte po celém dni sezení u počítači napětí v šíji? Pomocí automasáže s masážním míčkem si ulevíte od bolesti a prokrvíte namožené krční svaly. Přitlačte míček na místo, kde cítíte pnutí, vyviňte tlak, který je vám příjemný a pomalu rolujte míčkem po krku nahoru a dolů.

Masáž zad

Stoupněte si zády ke stěně a mezi zeď a záda vložte míček do míst, kde cítíte bolest. Pomalu převalujte míček ze strany na stranu nebo se jemně pokrčujte v kolenou a nechte míček klouzat nahoru a dolů. Vlastní váhou tlačte na míček tak, jak je vám příjemné.

Masáž chodidel

Stoupněte si a masážní míček (nejlépe MobiPoint) vložte pod jedno z chodidel. Pomalu nohou rolujte po míčku tam a zpět a nebojte se zatlačit na místa, která jsou více bolestivá. V případě, že na takový bod narazíte, zastavte a jen ho míčkem jemně masírujte.

Zobrazit masážní pomůcky

Informace o příspěvku
Masážní míček: úleva od bolesti a zvýšení mobility
Název
Masážní míček: úleva od bolesti a zvýšení mobility
Popis
Masážní pěnový míček je speciálně vyvinutý k promasírování mimořádně bolestivých míst. Je vhodný pro bodovou masáž míst, jako jsou dlaně, předloktí a chodidla. Jeho pravidelné používání přináší úlevu od pocitu napětí a zlepšuje celkovou mobilitu.
Autor
Vydavatel
Healthlife.cz
Logo

Napsat komentář