Search
Filters
Close

Masážní míček: úleva od bolesti a zvýšení mobility

V jednom z našich článku jsme si povídali o masážním pěnovém válci, který uvolní svaly před cvičením, ale je také vhodný k regeneraci po tréninku nebo jako rehabilitační pomůcka.Tentokrát se zaměříme na jeho kolegu, masážní pěnový míček, který je speciálně vyvinutý k promasírování mimořádně bolestivých míst. Pojďme se podívat, s čím vším vám tato fitness pomůcka, kterou v klidu strčíte do kabelky nebo batohu, pomůže.

Jak zvolit tu pravou masážní pomůcku

Masážních pomůcek naleznete na internetu celou řadu. Jak si ale vyberete tu správnou právě pro vás? Pokud si před posilováním chcete protáhnout a prokrvit svaly sáhněte po masážním pěnovém válci. Větší válce vám promasírují širší svalovou plochu, například záda, středně velké jsou vhodné pro lýtka, holeně a bicepsy a ty nejmenší využijete na chodidla a dlaně. Pokud cítíte v určitém bodě vašich svalů bolest, přizvěte na pomoc také masážní míček. Narozdíl od pěnových válců je vhodný pro bodovou masáž míst, ke kterým se masážní válec kvůli jeho velké styčné ploše nedostane. Jeho pravidelné používání přináší úlevu od pocitu napětí a zlepšuje celkovou mobilitu.

Výhody masážního míčku

Díky své velikosti je výborným pomocníkem pro kompresi v oblastech kyčlí, hýžďových svalů a zadních stehenních svalů. Při masáži ramen můžete využít vlastní hmotnost, tlačit tělem do země a zacílit tak na prsní svaly, zadní deltové svaly a také na široký sval zádový.

Z čeho je masážní míček vyrobený

Stejně jako ostatní produkty Trigger Point je i masážní míček složený z různých vrstev pěny, které jsou stlačeny a slepeny dohromady. Ve chvíli, kdy se míček při rollingu otáčí, pomáhají různé pěnové vrstvy stimulovat krevní oběh a proudění tekutin v těle. Pro všechny cviky, které provádíte s masážním válcem, můžete použít i masážní míček. Navíc si ale řekneme další 3 tipy, jak tento míček využít.

Druhy masážních míčků Trigger Point

Masážní míčky nic neváží a bez problémů je schováte do kabelky nebo batohu. Mohou tak pro vás být pomocníky na cestách, doma i v kanceláři.

  • Masážní míček Trigger Point MobiPoint zlepšuje krevní oběh, urychluje regeneraci a je navržen především pro oblast dlaní a chodidel.
  • O něco větší Masážní pěnový míček Trigger Point MB1 je vhodný pro kompresi velmi bolestivých míst.
  • Jeho kolega, největší z nabídky masážních míčků, Trigger Point MB5 je skvělým pomocníkem pro promasírování špatně dostupných partií například v oblasti ramen, hamstringů a hýždí.
  • Pro ty z vás, kteří potřebují opravdu hloubkovou masáž namožených svalů je tu tvrzený masážní pěnový míček Trigger Point MBX, který imituje tlak lokte profesionálního maséra.
  • Specialistou na krční páteř a oblast zad je pak dvojitý masážní míček Trigger Point MB2 Roller, který díky automatickému nastavení vzdálenosti dvou míčků dosáhne i na špatně přístupná místa podél páteře.
  • Masážním míčekm, který kombinuje vlastnosi masážních válců a míčků je Trigger Point GRID Ball, stejně jako MB5 s ním zacílíte špatně dostupné partie a zároveň můžete využívat rozdílných masážních zón, které znáte z masážních válců GRID.

ZOBRAZIT MASÁŽNÍ POMŮCKY

Cviky s masážním míčkem

Masážní míček je úžasným pomocníkem při automasáži. Cviky můžete dělat v libovolném pořadí, nebo si můžete vybrat jen ty, které vám pomůžou s uvolněním části těla, která vás trápí.

Masáž krku

Cítíte po celém dni sezení u počítači napětí v šíji? Pomocí automasáže s masážním míčkem si ulevíte od bolesti a prokrvíte namožené krční svaly. Přitlačte míček na místo, kde cítíte pnutí, vyviňte tlak, který je vám příjemný a pomalu rolujte míčkem po krku nahoru a dolů.

Masáž zad

Stoupněte si zády ke stěně a mezi zeď a záda vložte míček do míst, kde cítíte bolest. Pomalu převalujte míček ze strany na stranu nebo se jemně pokrčujte v kolenou a nechte míček klouzat nahoru a dolů. Vlastní váhou tlačte na míček tak, jak je vám příjemné.

Masáž chodidel

Stoupněte si a masážní míček (nejlépe MobiPoint) vložte pod jedno z chodidel. Pomalu nohou rolujte po míčku tam a zpět a nebojte se zatlačit na místa, která jsou více bolestivá. V případě, že na takový bod narazíte, zastavte a jen ho míčkem jemně masírujte.

Leave your comment