Jeden ze sofistikovanějších cvičebních plánů potřebují právě bicepsy. Mohlo by se zdát, že tyto svaly se cvičí samy a nepotřebují notnou dávku extra cviků, ale opak je pravdou. Cviky na paže musí být promyšlené a hlavně pravidelné, jinak se muži mohou rozloučit s rukou jako medvěd. Je velice důležité, abyste se na začátku nepřeceňovali a svalům tak nedávali vyšší zátěž, než samy zvládnou.

Jak cvičit bicepsy?

Domácí cvičení zahajte tím, že se protáhnete a provedete krátký strečink. Až poté se můžete věnovat bicepsům, provádějte cviky na biceps dle videí a použijte optimální zátěž, se kterou provedete cviky technicky správně. Nejdůležitější na celém cvičení je postavení paže a celého těla, stačí jen malé posunutí ruky dopředu a už se vám nebudou správně cvičit bicepsy. Podle videí níže si dokážete skvěle uvědomit jak máte stát a co přesně dělat. Guma na cvičení je v případě těchto cviků velice efektivní díky neustálému tlaku, který na paže vyvíjí. Tohoto stavu s činkami nedocílíte.

Cviky na ruce pro ženy

V zásadě platí to samé co u mužů, ale je zde více potřebné předcházet přetrénování bicepsů a šlach. Před dalším cvičením proto vždy dopřejte svalům čas pro regeneraci (což platí pro všechny cviky). Pro ženy je ideální posilovací guma, s kterou si zvolíte přesně ten tah, který Vám vyhovuje. Domácí cvičení má tu výhodu, že vás neomezuje ani časově ani finančně. Jestliže chcete cvičit paže a hlavně bicepsy, určitě se zaměřte na videa, které vám v této sekci nabízíme. Tato videa jsou vhodná jak pro ženy tak i pro muže a skvěle poslouží pro posilování bicepsů.

Zdravotní rizika a další rady

Mezi cvičením bicepsů si dejte alespoň jeden den volna a svaly zbytečně nepřetěžujte. Bicepsy jsou náchylné na úrazy a velice lehce k nim také může dojít. Nejčastěji se jedná o natažení svalu nebo potrhání svalů. Cviky na posilování paží musí být promyšlené a hlavně prováděné systematicky. Cviky na ruce provádějte střídavě na obou paží, aby se vám nestalo, že jednu ruku zatížíte moc a jednu vůbec.


Bicepsové zdvihy s oporou

Příprava: Uchopte oba konce rukojetí stejnou rukou a postavte se jednou nohou na střed gumy tak, aby neprokluzovala.Provedení: S mírně pokrčenými koleny a mírným náklonem vpřed přidržujte loket druhou rukou na místě (izolujte tak samotný loket i rameno). Zvedejte ruku proti tlaku posilovacího expandéru a zpět ji pomalu propínejte do téměř rovné polohy. 


Bicepsové zdvihy oběma rukama

Příprava: Uchopte konce rukojetí a postavte se oběma nohama na posilovací gumu tak, aby vám na každé straně zbývala stejná délka. Stůjte rozkročeni na šíři ramen.Provedení: S mírně pokrčenými koleny a rovnými zády ohýbejte paže v lokti proti tlaku posilovacího expandéru až po úroveň ramen. Pomalým pohybem se navracejte zpět do polohy s téměř propnutými pažemi. Nehýbejte při cvičení bicepsu loktem, dbejte na jeho fixaci.


Šikmé bicepsové zdvihy

Příprava: Uchopte konce rukojetí a postavte se oběma nohama na posilovací gumu tak, aby vám na každé straně zbývala stejná délka. Stůjte rozkročeni na šíři ramen.Provedení: S mírně pokrčenými koleny a rovnými zády ohýbejte paže v lokti proti tlaku posilovacího expandéru až po úroveň ramen. Pomalým pohybem se navracejte zpět do polohy s téměř propnutými pažemi. Nehýbejte při cvičení bicepsu loktem, dbejte na jeho fixaci. Cvik provádějte v pěstmi v kolmé poloze k tělu jako ve videu.


Střídavé bicepsové zdvihy

Příprava: Stejně jako u předchozích cviků zaujměte pozici rozkročmo na šíři ramen a stůjte na posilovacím expandéru uprostřed.Provedení: S mírně pokrčenými koleny a rovnými zády ohýbejte paže v lokti proti tlaku posilovacího expandéru až po úroveň ramen. Pomalým pohybem se navracejte zpět do polohy s téměř propnutými pažemi. Při cvičení jednotlivé paže střídejte. Dbejte na uvolnění jedné paže dříve, než začnete zvedat druhou.

chci posilovací expandér

Informace o příspěvku
Cviky na biceps s posilovacím expanderem
Název
Cviky na biceps s posilovacím expanderem
Popis
Procvičte svoje bicepsy s pomocí posilovacího expanderu jako nikdy předtím. Díky působení tažné síly i v "mrtvém bodě" kdy například čince nemusíte klást žádný odpor, se posilovací expandér chová jinak, podobně jako kladky.
Autor
Vydavatel
Healthlife.cz
Logo

Počet komentářů k “Cviky na biceps s posilovacím expanderem”: 2

  • Profilový obrázek
   admin říká:

   Dobrý den,

   v případě kondičního cvičení (redukce tuku) provádějte zpravidla vyšší počty opakování (12-15), při silovém nebo objemovém tréninku poté menší počet (5-8). Můžete si ale hranici posunout tak, jak Vám to nejvíce vyhovuje. Nejsou zde žádné omezení, nicméně pozor na příliš velkou zátěž a malý počet opakování. Můžete taky zkusit pyramidu, kdy v první sérii odcvičíte 15 opakování, ve druhé 10, třetí 8 a čtvrté 6. Nebojte se experimentovat, alespoň se tak Vaše tělo neadaptuje.

Napsat komentář